Goed eten voor steden

Energierijke recepten van Lalynn: een marathon met goed eten

March 27, 2025
No items found.

13 april wordt een hoogdag in de Leuvense (sport)geschiedenis. Meer dan 13.000 deelnemers lopen de eerste marathon Brussel-Leuven tijdens de European Running Championships. Schepen van Onderwijs Lalynn Wadera is één van hen en loopt die dag met een bijzondere missie. Met elke afgelegde kilomter vraagt ze aandacht voor het recht op goed eten, en meer bepaald: toegang tot gezonde, duurzame voeding op school, voor ieder kind. Ter voorbereiding deelt ze graag alvast twee energierijke recepten voor een sportdrank en heerlijk bananenbrood. Want goed eten en beweging gaan hand in hand, toch?

Zelfgemaakte sportdrank

"De poeders die op de markt te vinden zijn, vind ik veel te zoet. Daarom heb ik zelf wat geëxperimenteerd om mijn eigen sportdrank te maken die wat zouter is."

Ingrediënten

  • Glas sap (ik gebruik het liefste appelsap)
  • 1/4de glas citroensap
  • 3 eetlepels honing
  • 2 theelepels zout

Bereiding

  1. Meng het (appel)sap met het cintroensap, en breng in een pannetje aan de kook.
  2. Haal de pan van het vuur en voeg de honing en het zout toe.
  3. Laat afkoelen en voeg 500ml water toe.
  4. Verdeel over je drinkbusjes voor onderweg.

Bananenbrood

"Lekker en voedzaam met veel energie voor een lange loop!"

Ingrediënten

  • 4 bananen
  • 2 koppen havermout
  • 1 kop speltbloem
  • Pure chocoladedruppels/ Choco nibs/ suiker (zelf te kiezen)
  • 3 eieren
  • Snuifje bakpoeder

Bereiding

  1. Plet de bananen tot een glad mengsel.
  2. Voeg de rest van de ingrediënten toe en roer alles goed door elkaar.
  3. Bak 45 min op 190° C.
Stock photos

In gesprek met Lalynn

Waarom zet ik me in voor Rikolto? Heel simpel: omdat we dezelfde doelstelling delen. In Leuven willen we dat elk kind op school toegang krijgt tot een gezond, toegankelijk en betaalbaar voedingsaanbod. Want je kan niet leren op een lege maag. Samen met Rikolto zetten we daar stappen in om een aanbod te voorzien in de Leuvense scholen. Hun expertise en enthousiasme zijn een enorme meerwaarde voor onze stad. Ze ondersteunen scholen, brengen ervaringen samen en tonen aan wat wél werkt.

En misschien even belangrijk: rond voeding werken in de klas verbindt. Samen koken, proeven en praten over eten creëert betrokkenheid, nieuwsgierigheid en kansen om elkaar en nieuwe recepten te leren kennen. Ook dát maakt het verschil.

Dummy image

Lalynn loopt een marathon voor Rikolto

Schepen van onderwijs Lalynn Wadera zal mee de marathon lopen én dat ten voordele van Rikolto. "Met jouw steun, wil ik deze dag nog extra glans geven. Want ik loop op 13 april niet zomaar 42,195 kilometer. Met elke kilometer die ik afleg, vraag ik aandacht voor het recht op goed eten, en meer bepaald: toegang tot gezonde, duurzame voeding op school, voor ieder kind."  

Steun Lalynn
No items found.
No items found.
Dummy image

Volg onze nieuwsbrief en ontvang elke maand een gratis recept voor goed eten.

Schrijf je in

Onze laatste artikels

Meer nieuws